آخرین ارسال‌ها

خوش آمدید

اگر شناسه کاربری دارید، خواهشمندیم وارد شوید، اما اگر تاکنون شناسه ای نساخته اید، برایگان به خانواده +۲۰ هزار نفری دادپرور بپیوندید.

درخواست راهنمایی برای آزمون وکالت 1396

alirabiee400

دادپرور ساده
3 می 2017
1
0
60
32
با سلام
6638

قصد شرکت در آزمون وکالت رو دارم ولی 2 سال از فارغ تحصیلیم میگذره و معدلمم 13 هست با توجه به اینکه کلا دوران دانشگاه مطالعه ای نداشتم و همون یه مقداری رو هم که بلد بودم یادم رفته در مورد آزمون وکالت سوال داشتم که از کجا شروع کنم یعنی شروع کنم به خوندن از کتاب مقدمه علم حقوق و اشخاص و محجورین یا نه به روشی دیگه؟ و اینکه کدام منابع مناسب هستند؟ با توجه به شرایط من که پایه ی ضعیفی دارم.
در درس مدنی: کتاب نظم کنونی دکتر کاتوزیان و کتاب مختصر حقوق مدنی دکتر محمد مهدی توکلی و اموال و مالکیت کاتوزیان وعقود معین 1 و 2 کاتوزیان و قواعد عمومی قرارداد ها دکتر سید حسین صفائی و ارث کاتوزیان و اشخاص و محجورین دکتر صفائی و قاسم زاده رو دارم.
در درس جزا: حقوق جزای عمومی 2 جلد کتاب دکتر اردبیلی رو دارم (چاپ سال 1389) و جزای اختصاصی هم 3 جلد کتاب جرائم علیه امنیت واموال چاپ 1391 و اشخاص چاپ 1390 رو دارم.
در درس آیین دادرسی مدنی: 3 جلد بنیادین دکتر شمس رو دارم (چاپ 1392).
در درس آیین دادرسی کیفرسی: 2 جلد آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی رو دارم (چاپ سی ام با تجدید نظر کامل و اضافات مطابق با آخرین تغییرات قوانین تا اول اسفند 1394).
در درس تجارت: فقط کتاب حقوق تجارت برات، سفته، قبض انبار، اسناد در وجه حامل و چک رو دارم (چاپ 1389).
در درس اصول فقه: کتاب اصول فقه دانشگاهی محمد رضا شب خیز و اصول فقه کاربردی مباحث الفاظ جلد اول از حسین قافی و سعید شریعتی.

ممنون میشم منابع مناسب رو برای من که پایه ی ضعیفی دارم معرفی کنید.

Farzaneh-Kamran

دادپرور ساده
1 آوریل 2012
167
417
1,465
اصفهان
سلام
پیشنهاد میکنم کتاب مقدمه علم حقوق دکتر کاتوزیان رو برای یادگیری شخصی خودتون حتما مطالعه کنید. اما لازم نیست تمام کتب مدنی رو از بیس مطالعه داشته باشید. کتاب مدنی توکلی رو در کنار قانون مدنی در نظم مطالعه کنید بیس اطلاعات مدنی شما رو پوشش میدند، کتب مدنی دیگه به افزایش اطلاعات و فهمیدن نظریات مختلف یا اگر جایی باز به مشکل برخوردید و یا ابهامی بود یا سوالی پیش اومد میتونند کمک کنند و البته خوبی که دارند اینه که به شما یاد میدند تا حدودی که به چه نحو استدلال و تجزیه و تحلیل کنید. اما برای قبولی ورودی کانون به نظرم نیاز نیست تمام اون کتب رو بخونید، چون کمکی نمیکنند به شما در تست زدن. این نکته هم بگم که قبولی های سال اخیر کتاب شیرین و فرهاد بیات رو خیلی توصیه کردند.

برای آیین دادرسی مدنی هم سه جلد بنیادین شمس رو اگر بخونید هیچ نتیجه ای نمیگیرید. پس وقتتون رو هدر ندید. دو جلد کتاب دوراندیشان رو بگیرید به همراه تست کمالوند و سعی کنید کامل به کتب دوراندیشان مسلط بشید، با یکبار خوندن هم مسلط نمیشید، باید حداقل سه باربخونید. البته این بسته به توانایی و سرعت یادگیری شما هم داره، اما من تا حالا ندیدم کسی با یکبار خوندن دوراندیشان موفق به یادگیری کامل شده باشه، چون آیین دادرسی مدنی به شدت فرار هست و نیاز به مرور چندین باره داره. بعد این که مطمئن شدید به دوراندیشان مسلط شدید به راحتی میتونید کتابای دکتر شمس رو با سرعت زیاد و بدون گیج شدن یا سختی در فهم مطالعه کنید.
برای دادرسی کیفری فقط پیشنهاد میکنم وقتتون رو بزارید رو کتاب نکته ها در قانون آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی. همین کتاب رو چندین بار بخونید کفایت میکنه و یاد میگیرید. و البته تست زدن در کنارش.
برای تجارت اول کتاب دوراندیشان علی فلاح یا دکتر توکلی رو بخونید تا تصور کلی و بیس تجارت داخل ذهنتون شکل بگیره و اصلا متوجه بشید تجارت چی هست و چه مباحثی داره.. بعدا کتاب ساده ساز حقوق تجارت فرشید فرحناکیان رو چندین بار بخونید. اینطوری میتونید تست بزنید. کتاب تست تجارت دکتر قربانی هم خیلی میتونه کمک کنه.
برای جزا سعی کنید جزوه های استادای موسسات کنکوری مثل دادآفرین یا چتردانش رو گیر بیارید و جزوه هاشونو بخونید.. جزا از راحتترین دروسه به نظرم. جزوه های اساتید رو بخونید تا یاد بگیرید و با قانون آشنا بشید. بعدش خودتون میتونید کتاب تست مناسب و یا حتی کتب تئوری اساتید جزا رو پیدا کنید و مطالعه کنید.
اصول فقه راحتترین وقابل فهم ترین کتابی که میشناسم کتاب دکتر شهبازی هست. در کنارش تست های باقری راد رو بخونید مطمئن باشید حداقل اصولتون رو میتونید 70 درصد بزنید.
و در آخر؛ چندتا نکته وجود داره؛ اول اینکه خودتون رو بین کتابهای مختلف سردرگم نکنید. منابعتون رو محدود کنید و همونا رو چندین بار بخونید. دوم اینکه قبولی آزمون وکالت بخش اعظمش روی درصد مدنی میگرده، درواقع شما اگر مدنیتون رو بالای 50 درصد بزنید که اصلا کار راحتی نیست( البته در کنار بقیه ی دروس که باید بالای 60 درصد بزنید و خیلی کار راحتیه رسیدن به این درصد) حتما قبول میشید. و نکته سوم اینکه پیشنهاد میکنم از الان شروع کنید و برای آزمون وکالت 97 سرمایه گذاری کنید و مطالعه دائم داشته باشید. لطفا حتما هم وقت بزارید و لینک زیر رو مطالعه کنید.
موفق باشید​

بالا