آخرین ارسال‌ها

خوش آمدید

اگر شناسه کاربری دارید، خواهشمندیم وارد شوید، اما اگر تاکنون شناسه ای نساخته اید، برایگان به خانواده +۲۰ هزار نفری دادپرور بپیوندید.

پرسش و پاسخ تصاحب مال غیر با کلاهبرداری

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
با سلام بنده 3 سال پیش تعدادی لوازم قنادی مثل یخچال و ویترین را به کسی قسطی فروختم و چون در شهر غریب و تنها بودم،قرارداد را به من ندادند و گفتند بین قرداد و چک ها یکی را انتخاب کن در اینجا،نام فروش یک دستگاه بستنی ساز در قرارداد ذکر نشد . در واقع هیچ چیزی به تنهایی نام برده نشد. فقط عنوان شده " فروش تمامی 6 دانگ لوازم قنادی" که صد البته دستگاه بستنی ساز جزء لوازم قنادی نیست و من در واقع آنرا نفروختم و قرار شد پس از اتمام اقساط وسایل های فروخته شده،دستگاه بستنی ساز را به نرخ روز خریداری کند و اجاره آنرا بپردازد البته شاهدینی که پای قرارداد را امضا کردند3 نفر از اقوام درجه1 او هستند و 1یا2نفر از دوستان خودم.
خریدار نیز اظهار میدارد که آنرا نیز خریده اما در قرارداد فراموش کرده نام دستگاه بستنی ساز را بنویسد
ضمنا قیمت دستگاه در دی ماه 94 معادل 21 میلیون تومان است.
1- آیا شهادت اقوام درجه 1 از جانب خریدار مقبول است؟
2 - ایا می توانم برای اخذ اجاره بها و اجبار خرید آن به نرخ روز، بدون قرارداد شکایت کیفری کنم و با ارایه مستنداتی مث فاکتور آن و پولی که به حساب فروشنده ریختم،به حق خود برسم؟
3 - اصلا موضوع شکایت حقوقی است یا کیفری؟ و روند رسیدگی به پرونده چه مدت طول می کشد؟
4 - آیا می توانم ثابت کنم که او قرارداد معامله را به من نداده؟
5 - آیا لازم است وکیل بگیرم؟

علیرضاعلوی

دادپرور ساده
28 می 2015
96
94
400
سلام
وجود رابطه خویشاوندی ازموارد جرح نبوده ومانع استماع شهادت شهودنمیباشد اما میتواند در ارزش وتاثیرگذاری گواهی موثرباشد ک تشخیص آن بادادگاه است
ثانیا شهادت شهود دراین مورد برای اثبات انعقاد قرارداد است ن موضوع اختلافی بین طرفین ک بوجود آمده است
شکایت حقوقی کنید وبه سند قرارداد ک نزد طرف مقابل است استناد کنیدو طبق ماده 209 آدم هرگاه سندی ک مدرک ادعا یا اظهاریکی از طرفین است نزدطرف دیگر باشدب درخواست طرف باید آن سند ابرازشود هرگاه طرف مقابل بوجود سند نزد خود اعتراف کند ولی از ابراز آن امتناع کند دادگاه میتواند آنرا از جمله قراین مثبته بداند

باتوجه ب عدم محکم کاری توسط شما و ذکر نکردن عدم فروش دستگاه بستنی ساز در قراردادواینکه جزو لوازم قنادی محسوب نمیشود و عدم ذکر قرارداد اجاره ب شرط تملیک این دستگاه در هر حال چ سند ارایه شود وچ ارایه نشود باتوجه ب موضوع اختلافی دادگاه نهایتا رای بر اساس نظر کارشناس صادرخواهدکرد(کارشناس نظرخواهد داد ک دستگاه بستنی سازجزو شش دانگ محسوب میشود یاخیر)
نکته آخراینکه قطعا اگر وکیل داشته باشید بهتراست

• آغازگر گفتمان

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
سلام
وجود رابطه خویشاوندی ازموارد جرح نبوده ومانع استماع شهادت شهودنمیباشد اما میتواند در ارزش وتاثیرگذاری گواهی موثرباشد ک تشخیص آن بادادگاه است
ثانیا شهادت شهود دراین مورد برای اثبات انعقاد قرارداد است ن موضوع اختلافی بین طرفین ک بوجود آمده است
شکایت حقوقی کنید وبه سند قرارداد ک نزد طرف مقابل است استناد کنیدو طبق ماده 209 آدم هرگاه سندی ک مدرک ادعا یا اظهاریکی از طرفین است نزدطرف دیگر باشدب درخواست طرف باید آن سند ابرازشود هرگاه طرف مقابل بوجود سند نزد خود اعتراف کند ولی از ابراز آن امتناع کند دادگاه میتواند آنرا از جمله قراین مثبته بداند

باتوجه ب عدم محکم کاری توسط شما و ذکر نکردن عدم فروش دستگاه بستنی ساز در قراردادواینکه جزو لوازم قنادی محسوب نمیشود و عدم ذکر قرارداد اجاره ب شرط تملیک این دستگاه در هر حال چ سند ارایه شود وچ ارایه نشود باتوجه ب موضوع اختلافی دادگاه نهایتا رای بر اساس نظر کارشناس صادرخواهدکرد(کارشناس نظرخواهد داد ک دستگاه بستنی سازجزو شش دانگ محسوب میشود یاخیر)
نکته آخراینکه قطعا اگر وکیل داشته باشید بهتراست
درسته که ذکر نشده " عدم فروش دستگاه بستنی" اما فروش آن هم نوشته نشده.
من میخام مطمئن شم که وکیل در قبال حق الزحمه ای که می گیره واسم کار مثبت میکنه، نه اینکه آخر کار بگه نشد
آیا راهی هست که من بتونم درست تصمیم بگیرم؟

علیرضاعلوی

دادپرور ساده
28 می 2015
96
94
400
منظوربنده از ذکر عدم فروش دستگاه بستنی ساز در قرارداد این بود ک جنابعالی میباسیت در قرارداد ذکر میکردید ک دستگاه بستنی ساز ب اجاره داده شده وهمراه وجزو شش دانگ فروخته نشده است اما متاسفانه محکم کاری نکردید وذکر نشده این مطلب
وکیل تضمینی برای پیروزی شمادر این دعوا نمیدهد امانکته ای ک شماباید ب آن توجه کنید اینه ک حق گرفتنی است ن دادنی،بنابراین باید برای گرفتن حق جنگید مثل مبارزی در رینگ،اگر وکیل خوبی بگیرید و دنبال حقتان باشید حتی اگر شکست بخورید خیالتان آسوده است ک تمام تلاشتان را برای گرفتن حقتان کردیدوبهتر است از اینکه بدون وکیل وناآگاه ب امور دادرسی وارد دادگاه شوید ونهایتاب این تنیجه برسید ک اگر با وکیلی خوب همراه میشدم میتوانستم ب پیروزی برسم وایکاش وکیل میگرفتم
نکته آخراینکه کانون وکلا با شرایطی وکیل کمکی ب کسانیکه توان مالی ندارند میدهد،شما هم اگر در ضیق مالی هستید وتوانایی گرفتن وکیل ندارید میتوانیدازکانون وکلا شهرتان درخواست وکیل کمکی کنید

eskandari

وکیل
دادپرور ساده
1 آوریل 2012
41
39
3,435
54
کرج
hoghoogh46.blogfa.com
دوست عزیز این نکته را خدمتان عرض کنم موضوع دعوی شما فاقد جنبه کیفری بوده و با فرض شکایت شما نتیجه برای شما حاصل نخواهد شد ضمنا وکیل نمی تواند دعوی شما را تضمین نماید در صورت تضمین نیز از تخلف انتظامی وکیل محسوب می گردد چون انشاء رای با دادرس دادگاه خواهد بود. مضافا اینکه بناء به اظهارات شما که صد البته دستگاه بستنی ساز جزء لوازم قنادی نیست و من در واقع آنرا نفروختم به نظر می رسد در صورت صحت ادعای شما موضوع از مصادیق ماده 357 ق مدنی باشد بدین شرح که هر چیزی که بر حسب و عرف و عادت جزء یا از تابع مبیع شمرده نشود داخل در مبیع نمی شود مگر اینکه صریحا در عقد قرارداد ذکر شده باشد در خصوص نیز علاوه بر نظریه کارشناس رسمی دادگستری ثمن معامله نیز بدون تاثیر نخواهد بود علی ایحال همانطوریکه همکار محترم مرقوم فرمودند که نکته آخراینکه قطعا اگر وکیل داشته باشید بهتراست در مورد دعوی شما قطعا وکیل ماهر و مجرب می تواند دفاعیات کافی در حقانیت شما در مرجع صالحه قضایی مبذول نماید

واپسین ویرایش:

قموشی

وکیل
دادپرور ساده
26 آوریل 2015
34
21
125
قزوین
باسلام
دوست عزیز شما میتوانید 1-دعوای حقوقی مبنی بر استرداددستگاه را بخواهیدودستگاه را پس بگیرید و در صورت عدم توافق راجب اجاره بهای ان اجرت المثل را نیز بخواهیدیعنی مدتی که طرف از دستگاه استفاده کرده است اما اگر اجاره بها برای ان پیش بینی کرده ایداجور معوقه را بخواهید.
2-همچنین در صورت مطالبه و عدم استرداد از سوی طرف می توانید شکایت کیفری مبنی بر خیانت در امانت طرح کنید.

eskandari

وکیل
دادپرور ساده
1 آوریل 2012
41
39
3,435
54
کرج
hoghoogh46.blogfa.com
با سلام ضمن تشکر و قدردانی از توضیحات همکار محترم
بنظرمی رسد همانطوریکه در صدر عرض شد موضوع مذکور فاقد جنبه کیفری می یاشد بدین لحاظ که
1- خواهان لازم است ثابت نماید که دستگاه بستنی ساز را نفروخته است با توجه به توضیحات ایشان دلایل کافی در مورد فروختن آن دستگاه ندارد و بناء به شرحی که معروض گردید دعوی خواهان قابل اثبات خواهد بود و لا غیر
2- خواهان قراردادی ندارد که موید عدم فروش دستگاه را باشد چنانچه توضیح داده اند یکی از ادله اثبات دعوی ایشان توسل به شهادت شهود است در مورد شهادت شهود نیز بعید بنظر می رسد اقوام درجه 1 خریدار شهادت به ضرر ایشان شهادت دهند مضافا اینکه اگرشهود حاضر و شهادت دهند دور از ذهن نیست که تعارض در شهادت آنها باشد با این فرض نیز طبق قاعده فقهی الدلیلان اذا تعارضا تساقطا لذا به عقیده اینجانب شهادت در این قضیه موثر نخواهد بود
3- چون اختلاف فی مابین فروشنده و خریدار وجود دارد و مشخصا معلوم نیست که آن دستگاه را فروخته یا نه در صورت اثبات شدن هم و قطعیت حکم و با توسل به اجرائیه صادره استراد آن دستگاه میسر خواهد بود
4- نکته مهم اینکه چون فی مابین آنها اختلاف وجود دارد و خواهان قراردادی ندارد که پس از انقضای مدت اجاره آن دستگاه را با ارسال اظهار نامه رسمی استرداد آن را در فرجه تعیین شده بخواهد و مستاجر از تحویل آن خوداری نماید در این صورت طرح شکایت کیفری مبنی بر خیانت متصور می باشد لذا با وجود اختلاف و نداشتن اجارنامه فیمابین آنها با فرض اثبات هم از طرف خواهان احراز سوء نیت برای وقوع بزه خیانت در امانت لازمه صدور قرار مجرمیت و پس از طی تشریفات قانونی صدور حکم مجازات ممکن خواهد بناء به مراتب فوق سوء نیت ایشان محل تردید و تامل و تبع آن بناء به قاعده فهی اصل برائت و اصل 37 قانون اساسی که مقرر می دارد اصل، برائت است و هیچ‌کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود، مگر این که جرم او در دادگاه صالح ثابت گرد علیهذا خیانت در امانت منتفی خواهد بود

قموشی

وکیل
دادپرور ساده
26 آوریل 2015
34
21
125
قزوین
باسلام
درپاسخ به اضهارات جناب عالی به نظر
1-خواهان لازم نیست ثابت کند که نفروخته است چون اصل بر عدم بوده و طرف باید ثابت کند که خریده است یا به هر طریقی به وی منتقل شده است.
2-درپاسخ به بنددوم چون قراردادندارند به نفع وی است چون نفروخته در قراردادنیامده وطرف برای اثبات حق خود باید به ناچار قرارداد را به دادگاه بیاورد که باز به نفع فروشنده است.
3-4در پاسخ به این بندها باتوجه به مراتب بالاباید گفت قرار نیست ثابت کند به اجاره داده چون در سوال ذکر شده(
قرار شد پس از اتمام اقساط وسایل های فروخته شده،دستگاه بستنی ساز را به نرخ روز خریداری کند و اجاره آنرا بپردازد )لذا به محض مطالبه و عدم استردا د از سوی طرف به نظر موضوع جنبه کیفری داشته و دادگاه با بررسی میتواند طرف را محکوم نماید.

eskandari

وکیل
دادپرور ساده
1 آوریل 2012
41
39
3,435
54
کرج
hoghoogh46.blogfa.com
با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه کلیه اقلام مورد ادعا در تصرف خوانده یا همان خریدار می باشد لذا چون از تصرف وی خارج شده و طبق قاعده ید خوانده معاف از اقامه بینه می باشد با این وصف فروشنده لازم است مالکیت خود را به اقلام ثابت نماید در مرحله بعد نوبت می رسد که اقلام مورد ادعا از جمله دستگاه بستنی ساز تحت چه عنوانی در اختیار خوانده قرار گرفته آیا بصورت عقد بیع بوده و چه نوع عقد بیع صورت گرفته است آیا صرفا اجاره بوده و یا اجاره به شرط تملیک علی ایحال رابطه حقوقی فی مابین آنها باید کشف گردد نکته ظریف و مهم این است که پاسخ خوانده در قبال ادعای خواهان چه می باشد انچه که جای تامل دارد اشاره ایشان به مطلب می باشد که و (گفتند بین قرداد و چک ها یکی را انتخاب کن ) این موضوع خارج از رسوم معاملات است اگر خریدار ریگی در کشف نداشته چرا قرارداد را تحویل نداده و چرا به ایشان گفتند یکی از آنها را قبول کن موضوع دیگری که فی مابین آنها چک رد و بدل شده چک در وجه حامل بوده و بنام فروشنده و مبلغ چک چقد بوده صادر کننده چک آیا خریدار بوده و یا شخص دیگری ؟ علی ایحال به نظر بنده بدون بدون توضیحات خوانده هرگونه قضاوت بصورت فرضی می باشد فرض بر این بگیریم که خریدار اساسا منکر مالکیت ایشان به اقلام مورد ادعا باشد آیا در این حالت اقامه بینه کافی از ناحیه فروشنده لازم نخواهد بود ؟ بدیهی است در این صورت خواهان لازم است با اقامه بینه تعلق اقلام مورد ادعا قبل از نقل و انتقال برای حقانیت خود باید اقامه نماید و الا صرف از ناحیه خواهان نسبت به اقلام در اختیار و تصرف خوانده می باشد کافی نخواند بود مطلب دیگر نیز همانوریکه که صدر اشاره شده چون اختلاف می باین آنها وجود دارد این اختلاف فی مابین آنها در رابطه با احراز سوء نیت با فرض اینکه شکایت کیفری هم شده باشد از طرف دادسرا لازم بوده تا قرار مجرمیت صادر نماید علی ایحال بدون اخذ توضیح از ناحیه طرفین با وصف که فی مابین اختلاف و معامله به شرحی که انجام شده هر گونه قضاوت در بابت جنبه حقوقی و یا جنبه کیفری کلا فرضی خواهد بود علی ایحال بحث در این خصوص صرفا با مطالبی که به استحضار رسید کافی نبوده و لازمه بحث بصورت مفصل خواهد بود

علیرضاعلوی

دادپرور ساده
28 می 2015
96
94
400
سلام
درموضوع سوال بدلیل اینکه طرفین قرارداد ب معامله ی منعقدشده معترفند وهمچنین وجودچکها از طرف خریداردرید فروشنده و نیز فاکتورهای پیشین واولیه دستگاه هاولوازم قنادی که در نزد فروشنده میباشد وشهادت شهود،همگی حکایت از وقوع چنین معامله ای بین طرفین دارند وفقط اختلاف برسردستگاه بستنی سازمیباشدبنابراین چه قرارداد که درآن 6دانگ لوازم فروخته شده ی قنادی ذکرشده موجودباشد وچه ازبین رفته باشد ،مشکلی را حل نخواهد کرد؛زیرا در قرارداد نیز حرفی ازدستگاه بستنی ساززده نشده است وفروشنده معتقداست که دستگاه رانفروخته است بلکه اجاره بشرط تملیک داده است وخریداراظهارمیداردکه دستگاه راخریده است ودستگاه داخل درشش دانگ لوازم قنادی میباشدواگر فروشنده ب قراردادنیزاستنادکند وخریدار قراردادرادر دادگاه ارایه دهد،بازهم ازمتن قرارداد نتیجه ای حاصل نخواهدشدوجزنظرکارشناس مشکل راحل نخواهدکردبنابراین در هرصورت قاضی براساس نظرکارشناس دراین مورد رای خواهد داد.
نکته اخراینکه بنابر پرسش هایی ک ازصنف قنادان بعمل آوردم صنف وجواز قنادی ازصنف بستنی فروشان جدامیباشد ..وطبق قانون صنف قنادان ،قنادی نباید دستگاه بستنی سازبرای ساخت وفروش بستنی داخل درفعالیت وکسبش داشته باشد.بنابراین احتمال بالای پیروزی ایشان درصورت توسل ب نظرکارشناس وباتوجه ب قوانین موجود درصنف قنادان وجود خواهدداشت

eskandari

وکیل
دادپرور ساده
1 آوریل 2012
41
39
3,435
54
کرج
hoghoogh46.blogfa.com
اگر اقرار از ناحیه خریدار باشد و به وقوع معامله با دستگاه بستنی ساز معترف باشد موضوع کاملا حل شده است در خصوص اختلاف هم به دستگاه بستنی ساز همانطوریکه دوست وهمکار محترم مرقوم فرمودند با ارجاع به نظریه کارشناس و با در نظر گرفتن مبلغ چک صادره موضوع قابل حل و فصل خواهد بود

eskandari

وکیل
دادپرور ساده
1 آوریل 2012
41
39
3,435
54
کرج
hoghoogh46.blogfa.com
لازم به ذکر است اگر خریدار منکر وجود دستگاه هنگام معامله باشد واولا ثمن معامله در این قضیه موثر در اثبات حقانیت خواهان می باشد ثانیا با ارائه فاکتور خرید و یا هر گونه ادله اثباتی دیگر برنده دعوی خواهد بود و با توجه به اینکه در متن سئوال مبلغ آن دستگاه 21 میلیون تومان نوشته شده در این حالت با فرض اینکه خریدار خیار غبن در معامله را مطرح نماید بعید می باشد ادعای ایشان مسموع باشد

علیرضاعلوی

دادپرور ساده
28 می 2015
96
94
400
ذکر کردن :خواهان لازم نیست ثابت کند که نفروخته است چون اصل بر عدم بوده و طرف باید ثابت کند که خریده است یا به هر طریقی به وی منتقل شده است.
براساس اصل عدم اصل برعدم ونبودن هرچیزی است مگراینکه وجود آن چیز ثابت شود مثلا براساس ماده 1257:هرکس مدعی حقی باشدباید آنرا اثبات کند ..دراینجا اگر دقت نمایید مقنن بیان نموده که هرگاه در وجود وعدم حقی شک کردیم بر اساس اصل عدم حکم به عدم آن میدهیم و مدعی باید وجود حق راثابت کند
نکته قابل تامل دیگر اینکه استصحاب عدمی درجایی جاری میشود که یقین سابق وشک لاحق داشته باشیم اما اصل عدم برای جایی است که فقط اکنون در وجود وعدم چیزی شک داریم ویقین سابق نداریم و در ماده 1257 نیزبنابراین تعریف یقین سابق نداریم که مدعی حق قبلا حقی داشته یاخیر وفقط اکنون شک داریم ک حقی دارد یاخیر..بنابراین براساس این تعریف چون فروشنده فاکتور دستگاه بستنی ساز راکه سالهاپیش خریداری کرده است همچنان نگه داشته است براین اساس یقین پیدامیکنیم ک سابقا مالک بوده است وحقی نسبت ب دستگاه بستنی داشته است و درنتیجه استناد ب اصل عدم که عنوان میدارد یقین نداریم که مدعی قبلا حقی داشته است، دراینمورد جایگاهی نخواهد داشت

نکته دیگر اینکه برطبق نظرشعبه 6 دیوانعالی رای شماره 430:تصرف بایدمشروع باشد ولی متصرف نیازی به اثبات آن ندارددر دعوای مالکیت مدعی آنستکه برمتصرف دعوامیکند وهم اوست که برای بی اعتبارکردن اماره تصرف ،بایداثبات کند که تصرف ناشی ازسبب مملک یاناقل قانونی نیست

r.mafakher

دادپرور ساده
23 آوریل 2014
23
27
260
64
استان تهران
سلام
آقایmo3067 با توجه به اینکه اظهار نمودید "قرارداد را به من ندادند و گفتند بین قرداد و چک ها یکی را انتخاب کن"ظاهرا شما چک ها را قبول نمودید وطبق نظرجناب آقای اسکندری اگر خریدارریگی در کشف نداشته چرا قرارداد را تحویل نداده.
فرض را بر این قرار دهیم که خریدار پس از خروج شما با نویسنده قرارداد تبانی کرده باشد وفروش دستگاه بستنی ساز را ذیل قرارداداضافه نموده باشد، آیا شما دلایلی برای اثبات حق خود دارید؟

علیرضاعلوی

دادپرور ساده
28 می 2015
96
94
400
باتوجه ب اینکه معمولاقرادادهای عادی را یکی ازطرفین درحضوریکدیگرمینویسندویاشخص ثالثی به نمایندگی ازدو طرف مینویسد وزیرقرارداد را طرفین وشهود امضا میکنند اضافه کردن مجدد متنی زیر آن بقصد سواستفاده وبدون اطلاع یکی از طرفین قطعا همراه با جعل امضای آنطرف خواهد بود.
نکته دیگر آنکه هرگاه شخصی که سندعادی علیه وی ارایه شده اصالت امضا ،مهرویا اثرانگشت زیرسند رابپذیرد اما ادعا داشته باشدکه قسمتی پس ازامضا وی برآن الحاق شده است تنهامیتواند ادعای جعل نسبت ب آن قسمت مطرح سازد

ادعای جعل بایدباذکر دلیل باشد که مدعی جعل میتواند با استفاده ازماده 226آدم از دادگاه تقاضاکند که امر را ب کارشناس مربوطه ارجاع کند وجعلی بودن امضایش را اثبات کند

• آغازگر گفتمان

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
دوست عزیز این نکته را خدمتان عرض کنم موضوع دعوی شما فاقد جنبه کیفری بوده و با فرض شکایت شما نتیجه برای شما حاصل نخواهد شد ضمنا وکیل نمی تواند دعوی شما را تضمین نماید در صورت تضمین نیز از تخلف انتظامی وکیل محسوب می گردد چون انشاء رای با دادرس دادگاه خواهد بود. مضافا اینکه بناء به اظهارات شما که صد البته دستگاه بستنی ساز جزء لوازم قنادی نیست و من در واقع آنرا نفروختم به نظر می رسد در صورت صحت ادعای شما موضوع از مصادیق ماده 357 ق مدنی باشد بدین شرح که هر چیزی که بر حسب و عرف و عادت جزء یا از تابع مبیع شمرده نشود داخل در مبیع نمی شود مگر اینکه صریحا در عقد قرارداد ذکر شده باشد در خصوص نیز علاوه بر نظریه کارشناس رسمی دادگستری ثمن معامله نیز بدون تاثیر نخواهد بود علی ایحال همانطوریکه همکار محترم مرقوم فرمودند که نکته آخراینکه قطعا اگر وکیل داشته باشید بهتراست در مورد دعوی شما قطعا وکیل ماهر و مجرب می تواند دفاعیات کافی در حقانیت شما در مرجع صالحه قضایی مبذول نماید
ممنون از پاسخ حضرتعالی
میشه این دو جمله رو توضیح بدین ینی چی؟ :
1- موضوع از مصادیق ماده 357 ق مدنی باشد بدین شرح که هر چیزی که بر حسب و عرف و عادت جزء یا از تابع مبیع شمرده نشود داخل در مبیع نمی شود مگر اینکه صریحا در عقد قرارداد ذکر شده باشد.
2- ثمن معامله نیز بدون تاثیر نخواهد بود.

• آغازگر گفتمان

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
سلام
آقایmo3067 با توجه به اینکه اظهار نمودید "قرارداد را به من ندادند و گفتند بین قرداد و چک ها یکی را انتخاب کن"ظاهرا شما چک ها را قبول نمودید وطبق نظرجناب آقای اسکندری اگر خریدارریگی در کشف نداشته چرا قرارداد را تحویل نداده.
فرض را بر این قرار دهیم که خریدار پس از خروج شما با نویسنده قرارداد تبانی کرده باشد وفروش دستگاه بستنی ساز را ذیل قرارداداضافه نموده باشد، آیا شما دلایلی برای اثبات حق خود دارید؟
بله دارم
طی همین چند روز یه کپی از ( کپی برابر اصل) قرارداد از یک پرونده حقوقی دیگر بدستم رسید.ولی خریدار فکرشم نمیکنه من الان قرارداد دارم.
همچنین قراردادی دارم که من تمامی وسایل قنادی و بستنی ساز را از رفیق سابقم به مبلغ n تومن خریدم و شاهد هم پای اون قرارداد امضا زده.
هفته گذشته رفتم شهر مورد نظر و خریدار را پیدا کردم
با یکی از دوستانم رفتم و با خریدار که صحبت کرم، ایشون از ارایه قرارداد همچنان امتناع ورزیده و گفتند برو قراردادو از فلانی بگیر
منظورش از فلانی رفیق سابقم است که رابطه من و او توسط همین آقای خریدار خدشه دار شد.
ینی خریدار یقین دارد که به هیچ وجه قرارداد بدستم نخواهد رسید.
خریدار میگه همون پولایی که دادم بابت خرید دستگاه بستنی هم بوده، اما اگه شکایتم کنی، در دادگاه میگم یادمون رفته توی قرارداد بنویسیم و تو بعد 4 سال یادت اومده و میخای از آب گل آلود ماهی بگیری. و همچنین گفت اگه شکایت کنی اعاده حیثیت می کنم و به جرم کلاهبرداری هم ازت شکایت می کنم. میگفت به قاضی میگم جنس درجه2 ایرانیو بجای درجه 1 ایتالیایی بهم دادی
اما تو قرارداد هیچ اسمی از نوع جنس و درجه کیفی و کارخانه ساخت ننوشتیم.
ضمنا خریدار دستگاهو تو یکی از چند کارگاههای قنادیش قایم کرده و خیال داره سریعا نسبت به اختفای اون اقدام کنه
وکیل هم دیدم و گفت اول برات شکایت کیفری می کنم،اگه ب نتیجه نرسیدم، حقوقیش می کنم.
اما حقیقتا از تهدیدات خریدار ترسیدم و هنوز اقدامی نکردم
می ترسم همه چیز بر علیه خودم جلوه بده
آخه اونم یه وکیل داره که وکیل من میگفت اون وکیل خیلی شیطونیه...

• آغازگر گفتمان

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
بله دارم
طی همین چند روز یه کپی از ( کپی برابر اصل) قرارداد از یک پرونده حقوقی دیگر بدستم رسید.ولی خریدار فکرشم نمیکنه من الان قرارداد دارم.
همچنین قراردادی دارم که من تمامی وسایل قنادی و بستنی ساز را از رفیق سابقم به مبلغ n تومن خریدم و شاهد هم پای اون قرارداد امضا زده.
هفته گذشته رفتم شهر مورد نظر و خریدار را پیدا کردم
با یکی از دوستانم رفتم و با خریدار که صحبت کرم، ایشون از ارایه قرارداد همچنان امتناع ورزیده و گفتند برو قراردادو از فلانی بگیر
منظورش از فلانی رفیق سابقم است که رابطه من و او توسط همین آقای خریدار خدشه دار شد.
ینی خریدار یقین دارد که به هیچ وجه قرارداد بدستم نخواهد رسید.
خریدار میگه همون پولایی که دادم بابت خرید دستگاه بستنی هم بوده، اما اگه شکایتم کنی، در دادگاه میگم یادمون رفته توی قرارداد بنویسیم و تو بعد 4 سال یادت اومده و میخای از آب گل آلود ماهی بگیری. و همچنین گفت اگه شکایت کنی اعاده حیثیت می کنم و به جرم کلاهبرداری هم ازت شکایت می کنم. میگفت به قاضی میگم جنس درجه2 ایرانیو بجای درجه 1 ایتالیایی بهم دادی
اما تو قرارداد هیچ اسمی از نوع جنس و درجه کیفی و کارخانه ساخت ننوشتیم.
ضمنا خریدار دستگاهو تو یکی از چند کارگاههای قنادیش قایم کرده و خیال داره سریعا نسبت به اختفای اون اقدام کنه
وکیل هم دیدم و گفت اول برات شکایت کیفری می کنم،اگه ب نتیجه نرسیدم، حقوقیش می کنم.
اما حقیقتا از تهدیدات خریدار ترسیدم و هنوز اقدامی نکردم
می ترسم همه چیز بر علیه خودم جلوه بده
آخه اونم یه وکیل داره که وکیل من میگفت اون وکیل خیلی شیطونیه...
ضمنا من تو شهر غریب و تنها بودم و مجبور شدم چکارو بگیرم و بیام.قرار شد 1 قرارداد اجاره دستگاه بستنی هم بنویسه و با قرارداد فروش یخچال ها بده به رفیق سابقم که پست کنه واسم
اما به اونم نداد. صدها نفر رفته و به هیچکدوم قراردادو نداده

• آغازگر گفتمان

mo6037

دادپرور ساده
20 ژانویه 2016
6
0
60
35
اگه لازم میدونید تا قراردادو واستون آپلود کنم

س

سحر موسوی

مهمان
واقعا مسائل حقوقی خیلی پیچیده ن. اینجوری آدم بدتر گیج میشه. به نظرم با یه وکیل خوب مشورت کنین حضوری تا راهنمایی تون کنه. من خودم توی مسائل حقوقی که برام پیش میاد با یه وکیل خوب در اصفهان مشورت میکنم . خیلی خوب و با حوصله جواب سوالامو میده و توی پرونده هاشم اکثرا موفقه. منکه خیلی راضی ام و به هرکسی که احتیاج داشته باشه معرفی میکنم. این لینک سایتشه
مریم پارسا وکیل پایه یک دادگستری اصفهان

بالا