آخرین ارسال‌ها

خوش آمدید

اگر شناسه کاربری دارید، خواهشمندیم وارد شوید، اما اگر تاکنون شناسه ای نساخته اید، برایگان به خانواده +۲۰ هزار نفری دادپرور بپیوندید.

پرسش و پاسخ نمی دانم از کی و چجوری شکایت کنم؟(لطفا راهنمایی فرمایید)

tarfand

دادپرور ساده
21 آوریل 2014
3
0
85
ایران یزد
سلام و عرض خسته نباید خدمت اساتید و دست اندرکاران تالارگفتگوی دادپرور
بنده حدودا سه ماهی هست که مورد کلاهبرداری آشنای یکی از همدانشگاهیام قرار گرفتم
آشنای همدانشگاهیم چند ماهی هست که مقدار بار(به قیمت 15 میلیون) به او تحویل دادم و از اون موقع تا حالا پیاپی وعده و عید دروغ به من می دهد و با امروز و فردا کردن دارد وقت می خرد... تا دیروز که فهمیدم پولی درکار نیست و چون که من مدرکی موقع تحویل بار از ایشان و همدانشگاهیم(که وی را معرفی کرده)، نگرفتم(با شرایطی که آنها ایجاد کرده بودند فکرش را نمی کردم که قرار است مورد سو استفاده قرار بگیرم) حالا هرچه به همدانشگاهیم تماس میگیرم می گوید من و آشنام باهم دوست پسر و دختر بودیم و الان باهم قطع ارتباط کردیم و این موضوع هم به من ربطی ندارد تو مدرک نداری نمی توانی کاری بکنی...
از طرفی هرچه به آشناهش تماس میگیرم جواب تلفن را می دهد ولی بازم دروغ و کلک و عقب انداختن....
تازه دروغ جدیدش این است که بار از من دزدیده شده و من نصف هزینه بار را بیشتر نمی توانم بدهم
متاسفانه جز شماره تلفن همراه چیز دیگری از آشنای همدانشگاهیم ندارم
به هرکسی این موضوع را تعریف می کنم می گوید راس کار خود شخص همدانشگاهیت است و برو از خود او شکایت کن
نکته ای رو اضافه کنم که قبلا هم می خواستم شکایت کنم ولی چون مدرکی از آشنای همدانشگاهیم نداشتم و این که همدانشگاهیم از من خواهش کرده بود که چون من نامزد دارم و اگر خانواده و نامزدم بفهمند که با پسری رابطه داشتم(منظور از پسر، همان آشنای خودش است) باعث به هم خوردگی نامزدیم می شود، بخاطر همین تا امروز هیچ اقدام قانونی علیه آنها انجام ندادم
ولی حالا که به اشتباهات پی در پی خود پی بردم می خواهم اقدام کنم
حالا مانده ام و از شما اساتید خواهش دارم راهنمایی کنید که به چه جرمی و کجا و چگونه شکایت کنم که سریع تر به حقم برسم؟ و مراحل قانونی اش چیت؟ قانون چه حمایتهایی به من خواهد کرد؟
یکی از آشناهای خودم بهم گفته بود چون مشخصات هم کلاسی ات را داری و به آشناهش دسترسی نداری برو و از خود همکلاسی است به جرم کلاهبرداری شکایت کن(یعنی هم کلاسیم مجرم و آشناهش شریک جرم) خیلی به شک افتادم که این کارو بکنم به نفعم می شود یا به ضررم
لطفا در این باره هم راهنمایی فرمایید
با تشکر

Nima-Najarzadeh

دادپرور ساده
9 آگوست 2012
8
2
120
اولا مشخص کنید کالای بارتان چه چیز است. به چه منظوری شما آن را به ایشان تحویل داد اید به منظور فروش یا حمل بار . در زمان تحویل چه کسانی شاهد ماجرا بوده اند ؟

• آغازگر گفتمان

tarfand

دادپرور ساده
21 آوریل 2014
3
0
85
ایران یزد
اولا مشخص کنید کالای بارتان چه چیز است. به چه منظوری شما آن را به ایشان تحویل داد اید به منظور فروش یا حمل بار . در زمان تحویل چه کسانی شاهد ماجرا بوده اند ؟
600 کیلو پسته،
به منظور فروش،
بار توسط آشنای همدانشگاهیم از راننده اتوبوس قبل از رسیدن به انبار ترمینال و با هماهنگی گرفته شده(راننده تلفن زد و اجازه تحویل بار را از من گرفت و بدون رسید و مدرک تحویل آشنای همدانشگاهیم داد)

Nima-Najarzadeh

دادپرور ساده
9 آگوست 2012
8
2
120
شما می توانید یک دادخواست حقوقی با موضوع الزام خوانده به پرداخت ثمن معامله و یک شکواییه خیانت در امانت و کلاهبرداری مطرح نمایید و با مواردی مطرح نمودید تنها مدرک استنادی شما یک استشهادیه است که توسط راننده اتوبوس و یک نفر دیگر باید امضاء شود.

Nima-Najarzadeh

دادپرور ساده
9 آگوست 2012
8
2
120
پس باید از آشنای هم دانشگاهیت شکایت کنید و در صورت اثبات همکاری هم دانشگاهیت می توانید از او برای تبانی یا معاونت در جرم شکایت کنید

بالا