آخرین ارسال‌ها

خوش آمدید

اگر شناسه کاربری دارید، خواهشمندیم وارد شوید، اما اگر تاکنون شناسه ای نساخته اید، برایگان به خانواده +۲۰ هزار نفری دادپرور بپیوندید.

پرسش و پاسخ درخواست شکایت

Faranak-Amini

دادپرور ساده
1 آوریل 2012
275
8
4,195
استان مرکزی
باسلام وخسته نباشيد
فرض کنید بنده در حال متاركه از همسرم هستم.
تو یکي از جلسات دادگاه وكيل ايشون حرفي زدن كه مورد سوال من همينه.
ايشون جلوي قاضي دادگاه و وكيل بنده ادعا كردن كه بنده همجنس باز هستم.حالا ميخاستم بدونم ميتونم از ايشون بابت اين تهمت(هرچند كه به واسطه حرف موكلشون (همسر بنده) به ايشون ابلاغ شده). به كانون وكلا يا هر مرجع ديگه اي شكايت كنم؟
لطفا راهنماييم كنيد

حامد عظیمی

مدیر کل سایت
تیم مدیریت
مدیرعامل دادپرور
1 آوریل 2012
782
484
20,100
32
کرج
hamedazimi.me
باسلام وخسته نباشيد
فرض کنید بنده در حال متاركه از همسرم هستم.
تو یکي از جلسات دادگاه وكيل ايشون حرفي زدن كه مورد سوال من همينه.
ايشون جلوي قاضي دادگاه و وكيل بنده ادعا كردن كه بنده همجنس باز هستم.حالا ميخاستم بدونم ميتونم از ايشون بابت اين تهمت(هرچند كه به واسطه حرف موكلشون (همسر بنده) به ايشون ابلاغ شده). به كانون وكلا يا هر مرجع ديگه اي شكايت كنم؟
لطفا راهنماييم كنيد

آقای وکیلی که در حضور دادگاه به شما این توهین رو کرده اگر نتونه حرفش رو به اثبات برسونه،به استناد مواد زیر از قانون مجازات اسلامی ایران، میتونه به حد قذف محکوم بشه:
ماده ۱۳۹

قذف نسبت دادن زنا یا لواط است به شخص دیگری*.
ماده ۱۴۰

حد قدف برای قذف*کننده مرد یا زن هشتاد تازیانه است*.

تبصره ۱: اجرای حد قذف منوط به مطالبه مقذوف است*.

تبصره ۲: هر گاه کسی امری غیر از زنا یا لواط*، مانند مساحقه و سایر کارهای حرام را به شخصی نسبت دهد به شلاق تا ۷۴ ضربه *محکوم خواهد شد
ماده ۱۴۳

هر گاه کسی به شخصی بگوید که تو با فلان زن زنا کرده*ای یا با فلان مرد لواط نموده*ای نسبت به مخاطب قذف خواهد بود و گوینده محکوم به حد قذف می*شود.
ماده ۱۵۳

قذف با دو بار اقرار یا با شهادت دو مرد عادل اثبات می*شود.

بالا