آخرین ارسال‌ها

خوش آمدید

اگر شناسه کاربری دارید، خواهشمندیم وارد شوید، اما اگر تاکنون شناسه ای نساخته اید، برایگان به خانواده +۲۰ هزار نفری دادپرور بپیوندید.

پرسش و پاسخ ایا عمل فوق خیانت در امانت است

ali0008

دادپرور ساده
11 دسامبر 2018
2
0
45
64
سلام خسته نباشید
من مغازه ای را با یک نفر شریک شدم و واسه قرار داد پیش یه بنگاه دار رفتیم و قرارداد نوشت و بابت تسویه حساب اب و برق یه سفته از من گرفتن به مبلغ ۲۰ میلیون تومان و روش نوشتند بابت تسویه حساب بعد از این شراکت ما به خوبی تموم شد رفتم پیش بنگاه دار گفتم سفته را بده گفتند که باید ۱۵ میلیون تومان کمیسیون بدی تا سفته رو بدم بهت !!!!
در واقع خواستند با این روش سو استفاده کنند و رقم نجومی از من اخاذی کنند چون من هم روی سفته ننوشتم امانت .
اما ایشان هیچ اقدامی بابت این سفته نکرد چون اساسا نقد کردنش هم به دلیل زهرنویسی سخت بود فقط از دادنش به من امتناع کرد . بعدا اظهار نامه به ایشان دادم اما باز هم سفته را ندادن و به جرم خیانت در امانت شکایت کردم در اظهاراتش در پرونده ای که تشکیل داده شد بار ها گفتند که سفته به خاطر بدهی که من بابت پورسانت بدهکار بودم داده شده نه بابت اب و برق که مدارک و شاهد ارائه دادم دادسرا ایشان را مجرم شناخت اما در دادگاه ایشان گفتن که ارکان بزه در این اتفاق صورت نگرفته این سفته تصاحب استعمال تلف مفقود نشده پس جرمی صورت نگرفته. و سفته راهم بعد یکسال برگرداند و قاضی هم این گفته هارا تایید کرد و بر همین اساس حکم برائت داد.
حالا میخواهم بدونم ایا با وجود اینکه این اقا توی تمام اظهارات خودشو صاحب سفته تلقی میکرده عمل تصاحب اتفاق نیوفتاده؟ یا اینکه یکسال دسترسی من به سفته را غیر ممکن کرده این عمل مصداق مفقود کردن نیست؟
و نکته مهم اینکه سفته فوق امکان نقد کردنش سخت بوده وگرنه حتما نقد میکرده
و اینکه ایا این حکم شرعی است که همچین ادمی رو امین تلقی کنیم؟

و سوال دیگر اینکه ایا میشود به جرم کلاهبرداری از ایشان شکایت کرد؟

واپسین ویرایش:
بالا